Tak trochu malá pomsta


Eurokomisařka Věra Jourová, v jejíž bruselské gesci, tedy náplni práce, je konstituované portfolio spravedlnosti, spotřebitelské politiky a rovnosti pohlaví. Hnutí ANO, v jehož dresu svou funkci vykonává, tuto dámu hodlá v eurovolbách opět nominovat. Respektive na doporučení Andreje Babiše, který proti kandidatuře Věry Jourové rozhodně nic nenamítá. Proč by taky měl, když tímto směrem nemá žádný osobní zájem. Eurokomisařka dělá sama, co má. Respektive to, co chce Evropská unie. Takže si připomeňme, co vlastně.


Nejdříve je třeba zmínit, že česká zástupkyně v Bruselu opravdu „nezlobí.“ Dle vysvědčení Jeana - Cloud Junckera, šéfa Evropské komise, je loajální v řešení problémů členských států a sama vyvíjí „tu správnou iniciativu.“ Proč ne, od toho tam Česká republika své zastoupení má, aby její zvolení zástupci na bitevním poli Evropské unie, hájili zájmy své domoviny. A jsme u toho. Věra Jourová hájit dovede. Například souhlasila se záměrem EU, aby členské země přijaly dle poměrných kvót příslušný počet imigrantů. To vláda ČR ale razantně odmítla a šéf Evropské komise ihned pohrozil soudem, v jehož výsledku by byla povinnost kvóty respektovat.  Věra Jourová případné soudní tahanice rovněž odmítla a musela kvůli tomu k Junckerovi, takříkajíc, na kobereček. Nebezpečí nakonec pominulo. EU si sama uvědomila, že by tím u členských států nic nezískala. Pokárání české eurokomisařky se tedy ve finále nekonalo. Protiimigrační postoj zaujal především její stranický šéf Andrej Babiš a Jourová jen pravděpodobně plnila jeho zadání. Migranty ne!


Dlužno podotknout, že v roce 2006 byla Jourová v jiné pozici, na kterou jistě nerada vzpomíná. Ve známé kauze Budišov figurovala jako osoba obviněná z korupce, kdy strávila měsíc ve vazební cele. Rovněž dlužno podotknout, že nevinně, kdy policie vyšetřování docela zpackala. Jenomže Věra Jourová poukázala na počátek těchto traumat, kdy pomýšlela i na sebevraždu. Tím počátkem byla údajně média, najmě reportáž investigavce Janka Kroupy, který na kauzu Budišov, jako první upozornil. Policie se zhostila vyšetřování a jeho příběh už je obecně znám. Jenomže v mocenské pozici eurokomisařky Jourové se taky její myšlení zřejmě poněkud změnilo. Zasazovala se na půdě EU o cenzuru médií. Což není nic jiného než potlačení svobody slova. Lze toto snažení chápat i jako takovou malou pomstu za to, že média v jejím osobním životě sehrála, dle jejího soudu, negativní roli? Do vězení eurokomisařku dostala především policie. Z vězení pak elitní právníci a soud sám uznal, že represivní orgán odvedl velmi nekvalitní práci. Nu což, kandidatura Věry Jourové má v dalších volbách do EU opět zelenou. Snad stejnou barvu nebude mít v obličeji i sám její guru Andrej Babiš. Volby totiž budou i jeho sklizní toho, co předtím do Bruselu poslal a zasel.

(pšt,ucho24.cz,foto:mp)
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://m.ucho24...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946