Zdeněk Zbořil

ČT povzbuzuje a tleská: Vzniknou koalice „Hrr na Babiše“!

ČT povzbuzuje a tleská: Vzniknou koalice „Hrr na Babiše“!

Úporná snaha ČT prezentovat volby do krajských zastupitelstev jako souboj levice s pravicí nedostal, kupodivu, ránu z milosti od politických komentátorů a komentujících expertů, ale od občanů a voličů.

Nepřišlo jich volit  sice víc než kdykoli v minulosti, ale rozhodli, že rozpadávání  se  „politického spektra“, jak se nepříliš vtipně označuje systém politických stran v ČR, bude dále pokračovat, a že bude stále obtížnější omalovávat pravici-levici-střed modrou, rudou nebo černou barvou.

ČT se o to pokusila alespoň tím, že logo TOP 09 vybarvila modro-růžovou kombinací, jako kdyby chtěla naznačit, že už v době několikeré jarní vládní krize a v okamžiku rozhodování ANO 2011 rozbít koaliční vládu,  byla již připravena koalice nová. Měla ji tvořit resuscitovaná „opoziční smlouvou“ sepsaná podle stále populárnější ideologie „Hrr na Babiše!“. Proti takovému uspořádání protestovaly svého času tisíce občanů na Václavském náměstí, prezident republiky a dokonce i protagonisté Divadla Járy Cimrmana.  Jen tak mimochodem, právě za pomoci neuvěřitelně manipulativní kampaně nehodné veřejnoprávní instituce.

Abychom nemluvili jen o minulosti, připomeňme si jásot ve studiu ČT, když její zpravodaj z Hradce Králové oznámil, že v jeho městě byla bleskově vytvořena koalice zatím jen s jediným bodem svého programu: Všichni proti ANO 2011!  Zdá se, že nikoho z jásajících nenapadlo, že to je nová „opoziční smlouva“ (jeden z dnešních kandidátů na senátora za ČSSD a Zelené jí tehdy nazval „oposmlouvou“), arci v jen trochu jiném barevném provedení.

Podivné bylo také barevné vyvedení výsledků voleb do krajských zastupitelstev, které TV komentátor doprovodil pozoruhodnou myšlenkou, že ANO 2011 zvítězilo zejména v oblastech ze kterých byly odsunuti tzv. Sudetští Němci. Zřejmě přehlédl, že jediného vítězství ČSSD v těchto volbách bylo dosaženo v bývalých „provinciích“ Böhmerwaldgau a Süd-Deutsch Mähren.

Zdá se, že ČT, podobně jako Právo,  dlouhodobě stranící ve svých komentářích a někdy i ve zpravodajství ČSSD a TOP 09, zahájila svou snahou o kolorovaný monotematický boj o interpretaci výsledků voleb okamžitě po oznámení jejich výsledků. Svou unáhlenost o královo-hradecké koalici se pokusili ještě večer znejasnit, ale na skutečnosti, že jde do boje za růžovo-modrou koalici se nic nezmění. Alespoň v nejbližších několika hodinách a dnech.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://m.ucho24...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946