UČTE SE MÍT ODVAHU BÝT NEZÁVISLÍ A OBJEKTIVNÍ“

Spiklenecké teorie mne nezajímají, zajímá mne jen praxe spiklenců!


PhDr. ZDENĚK ZBOŘIL
patron portálu Ucho24.cz


Internetový portál Ucho24.cz reflektuje zcela svobodnou, nezávislou a necenzurovanou formou glos, názorů, komentářů a polemik jak domácí celospolečenskou náladu, tak dění na současné politické a mediální scéně jak v  České republice, tak i ve světě. Je smutné, že 25 let po sametové revoluci musíme zdůraznit slova SVOBODA a NEZÁVISLOST, která jsou hlavními nositeli demokracie. Ta se však zejména v podobě nezávislosti, nebo spíše závislosti médií ztrácí v tenatech vlastnických a zájmových skupin, jež se snaží prostřednictvím skupování významných tuzemských médií účelově manipulovat s informacemi.

Tento projekt si proto klade za cíl podporou široké názorové platformy rozvlnit domácí mediální vody a nabídnout prostor pro aktivní diskusi a polemiku. Projekt Ucho24 bude naslouchat všem bez rozdílu věku, náboženství, profese, vzdělání, politické příslušnosti, popularity či nepopularity.

Naše společnost se v posledních letech silně radikalizuje a sklouzává do emocionálních konfliktů postrádajíc právě schopnost naslouchat argumentům druhých, a zejména postrádá zájem polemizovat a diskutovat o daném problému či názoru jinak než vyhrocenými emocemi, vulgarismy a odsouzením každého, kdo nesdílí stejný názor.

V této souvislosti nelze nezmínit podobenství názvu projektu Ucho24 s kultovním filmem Jana Procházky a Karla Kachyni „Ucho“ z roku 1970, který patřil ke skupině zapovězených titulů, neboť nabízel reflexi reality, která je navíc platná i v dnešní době.

I přesto, že nelze situaci ve filmu Ucho srovnávat zcela identicky s dnešní dobou, jisté paralely však v současné době najdeme a mnohdy ještě mnohem děsivější. V České republice sice nevládne jedna politická strana, tu však nahradila „partička“ politických matadorů nejen bez ideí, ale také bez skrupulí. Média si rozebraly elitní skupinky českých miliardářů, kteří se často dostali na výsluní díky pochybným praktikám v době kupónové privatizace a dnes si z kdysi prestižních médií vytvářejí nástroje politické a ekonomické moci, pletou biče na nepřátele a vyrábějí smetáky na odklizení kriminálních stop. Na scéně se objevují odposlechy, které lze účelově využít proti nikoli třídním nepřátelům, ale všem nepohodlným lidem, kteří by mohli narušit pavučinu „mocných“. 

V této souvislosti se pak nabízí mnoho otázek: Co je pravda a co lež? Můžeme říkat a psát pravdu? Máme se bát?

Projekt Ucho24 se nebojí a nabízí prostor pro hledání pravdy, která je sice relativní, ale rozhodně nemusí být vždy taková, jakou se nám někdo snaží nabízet jako tu jedinou „křišťálově čistou“.

Piště nám Vaše náměty, komentáře i glosy. Nebudeme Vás odposlouchávat, nebudeme Vás cenzurovat, budeme Vám naslouchat. Chceme znát Váš názor a pohled na věc! A také chceme, aby tento Váš názor byl vidět a slyšet!

zc.42ohcu@eckader
                    
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_setopt_array() in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php:946 Stack trace: #0 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php(353): PiwikTracker->sendRequest('http://m.ucho24...') #1 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(142): PiwikTracker->doTrackPageView('') #2 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/Piwik.class.php(101): TPiwik->track() #3 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(542) : eval()'d code(3): TPiwik->onShutdown() #4 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Event/Events.class.php(729): event_onShutdown_aadb4b78_2bea_4b57_903b_709b939f0390('...', NULL) #5 /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Core/show.php(1206): TEvents->runEvents('onShutdown', Array, 'html') #6 /media/DataGalactica/data/web/u in /media/DataGalactica/data/web/ucho24.cz/www/core/classes/_new/Piwik/PiwikTracker.php on line 946